بدنسازی

10 اپلیکیشن تناسب اندام بانوان

10 اپلیکیشن تناسب اندام بانوان

یکی از دغدغه های همیشگی بانوان ورزش کردن و تناسب اندام است. اما برای ورزش کردن و رسیدن به تناسب اندام، همیشه لازم نیست که یک مربی شخصی بگیریم یا به عضویت یک باشگاه دربیاییم یا حتی وسایل بدنسازی خانگی گران بخریم. راه کم هزینه تر نصب یکی از 10 اپلیکیشن تناسب اندام بانوان زیر و استفاده از قابلیت های آن و رسیدن به فاکتورهای مطلوب است.

فرقی نمی‌کند سال‌ها درحال ورزش کردن باشید یا حتی یک بار هم هالتر را به دست نگرفته‌ باشید؛ نمی‌توان قدرت اپلیکیشن های تناسب اندام برای ورزش کردن را دست کم گرفت.

استفاده از اپلیکیشن های تناسب اندام برای بانوان مزایای زیادی دارد؛ این اپلیکیشن ها شامل فیلم های ورزشی، تمرینات ورزشی، پیگیری وزن، برنامه های غذایی و… است. همچنین میتواند کمک کند تا تمرینات شخصی سازی شده خود را ثبت و سازماندهی کرده تا به نتایج دلخواه برسید.

بسیاری از این برنامه ها رایگان و یا کم هزینه هستند و این قابلیت را فراهم میکنند که تمرینات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا انگیزه لازم برای پیگیری تمرینات خود را کسب کنید.

در این مقاله میخواهیم 10 اپلیکیشن تناسب اندام بانوان را که جزو بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام هستند، معرفی کنیم و قابلیت های آنها را بررسی نماییم.

1. Aaptiv

aaptiv
Aaptiv

اپلیکیشن Aaptiv یک دوست ورزشی خوب برای بانوانی است که به دنبال سلامت و تناسب اندام هستند. از زمان راه اندازی آن در سال 2016، نزدیک به 200000 نفر به Aaptiv پیوسته اند.

همچنین این برنامه که به عنوان یکی از بهترین برنامه های تناسب اندام برای زنان در نظر گرفته می شود، برای کسانی که به تمرین ماراتن نیاز دارند یا می خواهند در دوران بارداری به ورزش خود ادامه دهند، تمرینات خاصی را ارائه می دهد.

با این برنامه میتوانید هر هفته از بیش از 30 کلاس جدید لذت ببرید .همچنین میتوانید آمارهای مربوط به تمرینات خود مانند مدت زمان یا مسافت طی شده در طول هفته را پیگیری کنید

از ویژگی های دیگر Aaptiv این است که تمریناتی را ارائه می دهد که توسط مربیان معتبر هدایت میشود. مثلا میتوانید برای سوزاندن کالری بیشتر، کاهش وزن و عضله سازی، تمرینات شدیدتری (HIIT) را تحت نظارت مربیان دریافت کنید.

2. 8fit

8fit
8fit

اپلیکیشن 8fit یکی از بهترین اپلیکیشن های ورزشی برای خانم هایی است که می خواهند سبک زندگی خود را تغییر دهند و اندامی خوش فرم داشته باشند. این اپلیکیشن تناسب اندام بیشتر شبیه یک مربی شخصی در دست شماست.

 برنامه 8fit بر اساس وزن، اهداف و معیارهای دیگر برنامه ورزشی را برای شما انتخاب می کند. به علاوه این برنامه دستور العمل های شخصی سازی شده را متناسب با اولویت های غذایی و اهداف ورزشی شما ارائه می دهد.

این اپلیکیشن که یکی از بهترین برنامه های رایگان برای زنان است، بیش از 400 وعده غذایی سالم و برنامه های غذایی شخصی سازی شده را ارائه میدهد. این برنامه ها به طور کلی شامل لیستی از غذاهایی که باید بخورید و یا از آنها اجتناب کنید، میشود

میتوانید بیش از 350 تمرین را برای تناسب اندام از این اپلیکیشن دریافت کنید. در کنار آن نکات روزانه در حوزه تناسب اندام را ارائه میدهد. همچنین با ابزارهایی که ارائه میدهد، میزان پیشرفت هر نفر را اندازه گیری میکند.

متاسفانه استفاده از این برنامه در ایران امکان پذیر نیست.

3. JEFIT

JEFIT
JEFIT

یکی از محبوب ترین برنامه های بدنسازی که بیش از 8 میلیون کاربر دارد، JEFIT است. این اپلیکیشن بیش از 1300 تمرین خاص دارد که براساس اهداف ورزشی خود میتوانید آنها را دنبال کنید. همچنین میتوانید تمرینات شخصی سازی شده خود را در این برنامه پیگیری کنید. برای مثال میتوانید روتین هایی را که برای فضای خاص و یا تجهیزات خاص طراحی شده، دنبال نمایید.

قابلیت هایی مانند ثبت تمرینات، اندازه گیری پیشرفت، BMI و… نیز، این نرم افزار را بیش از پیش محبوب کرده است. همچنین در این نرم افزار میتوان فعالیت های ورزشی خود را با دیگران به اشتراک گذاشت و یا در چالش های ماهانه تناسب اندام شرکت نمود.

این برنامه رایگان یکی از بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام برای بانوان است که با پرداخت اندکی میتوان آن را به نسخه پریمیوم ارتقا داده و از قابلیت های دیگر آن لذت برد.

4. Daily Workouts Fitness Trainer

Daily Workouts Fitness Trainer
Daily Workouts Fitness Trainer

برنامه کاربردی Daily Workouts Fitness Trainer، که یکی از 10 اپلیکیشن تناسب اندام بانوان ما است، روزانه 5 تا 30 دقیقه تمرینات ورزشی را ارائه می دهد که می توانید به راحتی در خانه انجام دهید. شما می توانید بیش از 500 تمرین برای تناسب اندام و تقویت بدن خود انتخاب کنید.

روتین های ساده این اپلیکیشن که با ویدئو و تایمر ارائه شده، به شما امکان می دهد به راحتی هر تمرین را دنبال کرده و درک کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روال خود را انتخاب کرده و دنبال کنید!

یک از ویژگی های خوب آن این است که از این اپلیکیشن میتوان بدون اینترنت هم استفاده نمود.

5. Pear

Pear
Pear

این اپلیکیشن یک ویژگی منحصربفرد نسبت به بقیه برنامه ها دارد. این برنامه به نوعی طراحی شده گویی یک نفر دیگر همراه شما درحال ورزش کردن است. در این اپلیکیشن محبوب تناسب اندام بانوان، چه درحال دویدن باشید و چه در حال اسکات زدن، همیشه شخصی همراه شما درحال انجام حرکات ورزشی است.

از ویژگی های دیگر این برنامه این است که آموزش های ورزشی شخصی سازی شده را بلافاصله دریافت خواهید کرد. همه افراد با هرسطح و نوع بدن میتوانند از این برنامه استفاده کنند.

6. Fitbod

Fitbod
Fitbod

این اپلیکیشن این قابلیت را دارد که شما را به آن اندام رویایی که همیشه میخواستید، برساند. تمرکز اصلی آن در تمرینات قدرتی است. پس اگر میخواهید قوی تر شوید یا به یک اندام عضلانی برسید، این برنامه یک ابزار عالی است.

از ویژگی های مهم این اپلیکیشن این است که یک برنامه شخصی برای رسیدن به اهداف تناسب اندام شما ارائه میدهد. با استفاده از این تمرینات مخصوص بانوان و درک و تسلط بر آنها میتوان به تناسب اندام رسید.

این برنامه این قابلیت را دارد که به ساعت هوشمند شما متصل شده و امکان ردیابی پیشرفت را فراهم کند. همچنین میتوان تاثیر تمرینات خود را بر روی نقشه گرمای بدن مشاهده کرد و میزان کالری سوزانده شده را بررسی نمود.

7. The Sculpt Society: Megan Roup

The Sculpt Society: Megan Roup
The Sculpt Society: Megan Roup

برنامه Sculpt Society توسط مگان روپ ایجاد شده است. وی یک مربی معروف است که مربی افراد مشهور نیز هست. این برنامه به عنوان یکی از بهترین برنامه ها تمرینات رقص سرگرم کننده شناخته شده است.

 این اپلیکیشن تعدادی تمرین از 5 تا 50 دقیقه ارائه می دهد. در داخل برنامه، برنامه 10 هفته ای مگان را نیز خواهید یافت که شما را به چالش می کشد، به ایجاد هماهنگی و اعتماد به نفس کمک می کند تا سریعتر به تناسب اندام مطلوب خود برسید.

این اپلیکیشن تناسب اندام بانوان، برنامه ای را ارائه میدهد که تمام اعضای بدن را مورد هدف قرار دهد. تمرینات به صورت متنی و ویدئویی تحویل مخاطب داده میشود.

هر هفته تمرینات جدید ویدئویی به برنامه اضافه میشود که هر ویدئو را میتوان دانلود کرد تا به صورت آفلاین نیز استفاده شود. همچنین خانم مگان، سازنده این برنامه، در هفته چندین بار تمریناتی را به صورت زنده ارائه میدهد که امکان چت کردن همزمان هم وجود دارد.

8. Myzone

Myzone
Myzone

اپلیکیشن Myzone یک برنامه عالی برای بانوان علاقه مند به تناسب اندام است. این اپلیکیشن با استفاده از داده هایی که از تمرینات شما بدست می آورد، ورزش های شخصی سازی شده را ارائه میدهد.

این برنامه همچنین دارای دقت ضربان قلب بیش از 99 درصد است. اپ Myzone دقیق ترین داده های مربوط به میزان کالری و ضربان نبض و میزان وزن ارائه می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های این برنامه محبوب بانوان، به اشتراک گذاری فعالیت های ورزشی است. در این قابلیت کاربران میتوانند تمرینات یکدیگر را تجزیه و تحلیل نموده یا لایک کنند و نظر بدهند.

این برنامه به بسیاری از پلتفرم های دیگر از جمله Apple Health متصل می شود. از این طریق میتوانید داده های BMI، قد، وزن و چربی بدن خود را در Apple Health ذخیره کنید و برای تلاش خود پاداش دریافت کنید.

9. Sworkit

Sworkit
Sworkit

اپلیکیشن Sworkit به شما کمک میکند تا مطمئن شوید که تمرینات شما متناسب با شرایط شماست. این برنامه بیش از 400 تمرین مختلف را برای شما ارائه میدهد. فرقی نمیکند که شما یک تازه کار باشید یا حرفه ای! این برنامه برای همه افراد تمرینات خوبی را ارائه میدهد.

برنامه Sworkit یکی از به روزترین اپلیکیشن های تناسب اندام برای بانوان است. همچنین منابع بسیار خوبی را برای ورزش کودکان ارائه میدهد. میتوانید این برنامه را با برنامه های MyFitnessPal و Strava نیز همگام سازی کنید تا ابزارهای بیشتری را در دسترس داشته باشید.

در این اپلیکیشن برای سطوح مبتدی تا پیشرفته برنامه های 6 هفته ای تدارک دیده شده است.

10. Women Workout at Home

Women Workout at Home
Women Workout at Home

چه بخواهید چربی های شکم خود را بسوزانید یا پاهای خود را لاغر کنید و یا خوش اندام شوید، این اپلیکیشن تناسب اندام که برای بانوان طراحی شده است گزینه مناسبی برای شماست. روزانه فقط 7 دقیقه وقت صرف کنید تا آن اندام بی نقصی را که همیشه آرزویش را داشتید به دست آورید.

نکته مهم دیگر این است که استفاده از این برنامه کاملا رایگان است و برای انجام تمرینات به هیچ وسیله ای نیاز نیست. پس این برنامه تا حد زیادی ورزش کردن را برای شما کم هزینه کرده است

در این برنامه که هم مخصوص خانم های مبتدی و هم حرفه ای است، می توانید پیشرفت کاهش وزن و کالری سوزانده شده خود را نیز پیگیری کنید. علاوه بر این می‌توانید داده‌های ورزشی خود را با Google Fit همگام‌سازی کنید.

نکته آخر

در مقاله ارائه شده 10 اپلیکیشن تناسب اندام بانوان معرفی شذه است اما اپلیکشن های متعدد دیگری نیز وجود دارد تا شما بتواند به ایده آل ترین فرم بدن خود برسید. مهم این است که اراده کنید و به برنامه خود پایبند باشید. پس از همین امروز شروع کنید تا هرچه سریعتر به هدف خودتون برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.